The Glenlivet Captain's Reserve Viski Tadım Notları

The Glenlivet Captain's Reserve Viski Tadım Notları
Merhaba,

Şüphesiz dünyada henüz tatmadığım çok fazla viski var, çoğuyla ilk tanışmalar da hemen her zaman keyifli oluyor. Bununla beraber uzun yıllardır içtiğim, sevdiğim ve güvenilir bulduğum bir damıtımevinin yeni bir viskisiyle tanıştığımda biraz daha samimi bir keyif duyuyor gibi hissediyorum.

The Glenlivet'in yeni ekspresyonu Captain's Reserve ( The Glenlivet kurucusunun dördüncü kuşak torunlarından Bill Grant Smith adına üretilen) bende o samimi keyfi hemen hissettirdi. Dinlendirmesinin bir bölümünü eski konyak fıçılarında tamamlamış bu malt viski, yaz akşamları, yemek sonraları için gayet lezzetli bir viski olmuş.

Kuru üzüm ve olgun narenciye kokusunun anında hissettirdiği ekspresyonun bitişinin biraz daha güçlü olmasını isterdim açıkçası hatta %43-46 bandında şişelense efsane olabilirdi. Zaten konyak bitiş viskileri pek sevdiğimden dolayı, ana ürün gamına da eklendiğini bilmek, barımın her daim üyelerinden biri olmasını da yanında getirecek. Atölyelerimde de kullanacağım şüphesiz.

Kısa bir an da olsa yağmur yağarken tatma şansım oldu, sırf o bile bu yaz günlerinde kutlama için en güzel bahanelerden biri.

Tüm dostlarıma slainte 🥃
2023 © ViskiGurme