Jameson Caskmates IPA Viski Tadım Notları

Jameson Caskmates IPA Viski Tadım Notları
Merhaba,

Futbola geri döndüümüz bu günlerde güzel bir maç varsa ya 0skoç ya da 0rlanda harmanlar1 her zaman tercihim.

Bu sefer biraz boilermaker usülü oldu. Zaman1nda mavi yaka i_çiler taraf1ndan (buharl1 tren i_çileri diyebiliriz sanki) yorgun bir i_ gününün ard1ndan sert bir shot viski ve yan1na iyi bir ale ile rahatlamak için kullan1lan bu yöntem, yani viski-bira, zaman içerisinde bir shot kadehte viskinin bira içine b1rak1l1p içilmesi gibi dei_ik yönlere de kaym1_.

Hikaye uzun ve kesin ç1k1_1 da belirsiz asl1nda.

Benim sevdiim 1800'lerdeki usül, bir yudum viski, bir büyük yudum bira ve sonras1 aynen süregelen bir içim.Bu hafta sonu tercihim, Jameson'un CaskMates serisinden ikinci edisyon, bu sefer stout deil, bir IPA bira f1ç1s1nda dinlendirilmi_ 0rlanda harman1. Serinin ilk _i_esi Fransiscan Well Brewery'nin stout biras1n1n dinlendirildii f1ç1lar ile bir karde_likti, bu sefer yine 0rlandal1 Midleton Brewery'nin IPA türü biras1n1n dinlendirildii eski Jameson f1ç1lar1 ile bir karde_lik olmu_. Ben de bu viski ile Gara Guzu'nun bence en iyi biralar1ndan 4C (4 farkl1 tür _erbetçiotu, Columbus, Chinhook, Centennial, Cascade ile üretilmi_ bir IPA) biras1n1n keyfine var1yorum. Viskinin bir _i_esi yeter de biran1n yetmiyor, o yüzden yine çok sevdiim Gara Guzu Summer IPA ile de devam ediyorum.

^üphesiz ki _erbetçiotunun ac1l11 ve hafif ek_i narenciye tatlar1, klasik Jameson'un kolay içimli taze meyve lezzetleri ile birle_ince enfes bir deneyim ortaya ç1k1yor. Biti_teki tah1l hissiyat1 da çok dengeli, çok kolay bir içimin sonunda a1zda bir tokluk b1rak1yor. Hem ekonomik, hem lezzetli. Önermesi en güzel viski türlerinden.Bir de sevgili e_imin Mersin'de aaçtan toplad11 ac1 beyaz greyfurt da yan1nda olunca, her _ey daha güzel oluyor.

Sizlere mutlu, keyifli ve lezzetli hafta sonlar1.

Slainte,
2023 © ViskiGurme