Jack Daniel's Gentleman Jack Viski Tadım Notları

Jack Daniel's Gentleman Jack Viski Tadım Notları
Herkese merhaba,

Bazen bir şey yanlış anlaşılıyor, onu açıklamakla başlamak istiyorum.

Ben hiçbir zaman nadir viski peşinde koşan biri olmadım. Sevdiğim viskiler bazen zor bulunduğu zaman onların peşinden koştum. Bununla beraber her zaman hem sevdiğim hem de kolayca ulaşabildiğim şişeler daha samimi, daha lezzetli geldi. Jack Daniel's Gentelman Jack de onlardan biri, iki defa kömür filtrasyonundan geçtiği için mi, ben ilk defa içtiğimde Old No:7'den daha pürüssüz bir bitişi olduğunu hissettiğim için mi hala öyle geliyor bilmiyorum. 

Gerçekten de, Jack Daniel's, kurucusu Jack Daniel'ın beyefendiğilinden ilham aldığını söylerek ürettiği Gentleman Jack, olağanüstü pürüzsüzlük elde etmek için ikinci bir kömür yumuşatma geçirir.

Bu kömür filtrasyonunu (Lincoln County Process) hem viski dinlendirilmeden (yani aslında henüz viski olmadan) hem de fıçı dinlendirilmesi tamamlandıktan sonra ekstra olarak ikinci defa uygulanıyor. %40 alkol oranı ile şişeleniyor.


Jack Daniel's Damıtımevi, kömürde yumuşatma tankı.

Vanilya, elma, bal ve kuru üzüm dörtlüsünde şekillenen viski, bitişinde hafif kavruk baharatlar ve biraz limoni bir şerbet tadı bırakıyor damakta.

Dengeli lezzeti, benim için her zaman güvenebileceğim bir lezzet olduğunu gösteriyor. 

 
2022 © ViskiGurme