Viski kültürü, tadım notları ve viski kursları
Eski Nesil Glenfiddich 21 Single Malt Tadım Notları
Eski Nesil  Glenfiddich 21 Single Malt Tadım Notları
Geçtiğimiz hafta İstanbul Viski Kulübü olarak gerçekleştirdiğimiz bir dikey tadımda tattığım eski nesil Glenfiddich 21'in tadım notlarımı paylaşmak istedim.

Öncelikle kısa geçerek viskinin 21 yıl meşe fıçılar sonrası 4 ay Karayipler'den gelme rom fıçılarında dinlendirildiğini belirteyim.

Glenfiddich'in 21 yıl yanında çok kısa kalan bu sürenin etkisi zaten şişe üzerinde dev puntolarla belirtmemesi güzel ve dürüst bir pazarlama. Viski, gayet güzel bir burunla açılıyor, bal, elma, armut, portakaldan oluşan bir meyve kokteyli çeşitliliğinde.

Alkol kokusu yok dercesine az, hele sentetik alkol kokusu hiç yok. 21 yılın verdikleri, aldıklarından fazla. Damakta doygun, gövdeli ve yağlı bir viski.

Karamel, tarçın ön planda. Bitiş çok uzun değil, daha uzun olmasını isterdim. Elmaya bu sefer çikolata ve hatta zerde tatlısı lezzeti eşlik ediyor.

Gayet lezzetli ama gayet de pahalı bir viski. Özellikle önümüzdeki hafif serin yaz akşamlarında gayet iyi bir tercih olur.

Şunu eklemek istiyorum, eğer ki rom etkisi daha fazla olsun isterseniz yine aynı topraklardan Balvenie 14 Caribbean Cask'i tercih etmenizi öneririm. Glenfiddich 21 yeni ismiyle Gran Reserva olarak, yeni bir şişeyle ülkemizde de satılıyor. Yazın, özel bir gece için güzel seçenek.

Slainte 🥃🦌
info@viskigurme.com
2019 © ViskiGurme