Bir Viski Dergisi: Unfiltered
Bir Viski Dergisi: Unfiltered
Merhaba,

İnsan takip ettiği, merak duyduğu biraz niş konularla ilgili gerçekten dolu dolu bir dergiyle karşılaşmayı özlüyor bazen.

Arkadaşlarımın blogları, yurtdışından takip ettiğim diğer bloglar ve sosyal medya platformları gayet kaliteli ancak gerçek bir derginin tadı da başka.

Şu an okuduğum Unfiltered bu noktada, dergiciliğin ne kadar kaliteli yapılabileceğini bana yeniden hatırlattı. Maalesef sadece meşhur Scotch Malt Whisky Society (SMWS) üyeleri için özel hazırlanıyor ve dağıtılıyor. Zaten kendi fıçılarını damıtımevlerinden alarak "cask strength" viskilerin en güzel ekspresyonlarını tatmakta olan bu niş topluluk, kendilerine yakışır bir dergi üretmiş.

Sadece klüp üyelerine dağıtılması her ne kadar üzücü olsa da, bu klübe üye dostlar olunca okuma şansım oluyor. Kaç dergide üç farklı eyaleti kapsayan ayrıntılı bir burbon turu gezisi, baş damıtımcılarla söyleşiler hatta bağımsız damıtımevlerinin avantaj ve dezavantajlarını okuyabilirsiniz ki?

Konular o kadar derinlemesine incelenmiş ki, belki bir viski 101 dergisi değil ancak biraz ilgiliyseniz size de müthiş gelecektir. Rastladığım şu blogda bazı makalelerini yayınlıyorlar, ilgilenirseniz okuyun derim. Geçtiğimiz günlerde yaptıkları "Black Friday" indirimi öylesine uygun bir imkan sağladı ki, The Whisky Magazine'e de 8 sayı için abone oldum. 2016'nın ilk ayından itibaren gelecek o dergiyi de ayrıntılı inceledikten sonra bu sayfalarda yazacağım.

Sevgili Burkay Adalığ , Varol Döken ve Viskiperver dostuma buradan da teşekkür etmiş olayım. Slainte!

NOT: Kadehin ince ve nazik tasarımı da gözlerden kaçmasın, Whisky Show Londra 2015 anıları bunlar :)
info@viskigurme.com
2018 © ViskiGurme