Viski kültürü, tadım notları ve viski kursları
Bir Amerikan Gecesi Keyif Adamı ve Viski Gurme
Bir Amerikan Gecesi  Keyif Adamı ve Viski Gurme
Bazen öyle akşamlar, öyle geceler olur.

Nasıl geçeceğini tahmin edemezsiniz, müthiş geçer, sonrasında ne zaman tekrar edeceğinizi de kestiremezsiniz. 

Geçtimiz Şubat ayında, sevgili dostum Koray Kaan Özdemir (keyifadami.net) ile birlikte organize ettiğimiz Bir Amerikan Gecesi işte tam da böyle anılardan biri olarak hafızamıza yer etti. 

Öncelikle bu geceyi, tutkumuz viski ve müzik ile birleştirmek istedik. Türkiye'de viski ve müziği eşleştiren özel gecelerden birine imza attık.

Bunun için haftalarca uğraştık, çalıştık, seçtik, geri attık, beğenmedik, beğendik, tartıştık, uzlaştık ve nihayetinde o geceye hazır olduk. 

Maslak’ta bulunan Uniq alışveriş merkezi içindeki Zuhal Müzik, bu ülkenin belki de müzik seven herkes adına en büyük şanslarından biri. Biz de gecemizi orada düzenlemeye karar verdik. Zuhal Müzik yöneticisi sevgili dostumuz Özer Kırçak’ın sonsuz yardımı ile hem müzikler hem de mekan konusunda çok rahat ettik. Gitarı ile bize resital sunarken, mekan düzenini yönetimi harikaydı. Buradan bu organizasyonun, Zuhal Müzik’te gerçekleşmesine imkan sağlayan sevgili Ali Sungurlu’ya da selamlarımızı yollamak isterim. Herkes çok uğraştı o gece için.  Müthiş sesiyle Selin Ergen'e de ayrıca teşekkürler. Klavyede Adilcan Akcan ise harikaydı!


Ayrıca Koray’ın da müzisyen kimliğini kullanarak, tabiri caiz ise onun suyunu çıkardık diyebilirim. Hem viski anlattı, hem de saksafonla harikalar yarattı.  Müzik, mekan her şey güzel ama viski ne olacaktı?  İlk tercihimiz oldu ve bununla hala gurur duyuyorum. The Story of Seven ve Brown Forman ailesinin katılımı, sunumu  ile zenginleşen bu gece, ne kadar doğru bir karar verdiğimizin kanıtı oldu. 

Jack Daniel’sın bildiğimiz, dünyanın en meşhur ekspresyonlarından NO 7’si dahil, No 27, Sinatra Select, Gentleman Jack, Single Barrel ile Tennessee viskisine doyduk diyebilirim.

Hani gerek burbon, gerekse Tennesse viskilerinin yazın daha iyi gittiğine dair şehir efsaneleri vardır. Dışarısı epey soğuktu, güzel bir viski deneyimi için ihtiyacınız olan güneş değil, güzel müziktir, o zaten içinizi ısıtır. 

Özellikle No 27, gece boyunca katılımcılar tarafından hayranlıkla karşılanan bir viski oldu. 

Peki, müziği ve viskiyi birleştirelim demişken neyi kastetmiştik? 


Her bir viski için, özel bir şarkı seçtik, bunun uzun provalarını, emeğini anlatmama gerek yok sanıyorum.

Her viskiden önce, hem o viskiyi anlattık hem de o viskiye özel olarak seçtiğimiz şarkıyı… Gecemizin şarkı listesi, hem Koray’ın hem de benim Spotify listelerimizde mevcut. 

Çok eğlendiğimiz, öğrendiğimiz ve Tennesse viskisine doyduğumuz bu geceden bazı özel fotoğraf ise aşağıda. 

Sıradaki tematik etkinliklerimiz için, bu siteyi ve keyifadami.net sitesini takip etmenizi rica edeceğim. 

Bir daha ne zaman diyeceksiniz belki. Dediğim gibi bunlar çok özel geceler. Sadece bu yazıyı okuyan herkesin, kesinlikle haberdar edileceğini söylemek isterim. 

Frank Sinatra'nın sözüyle bitirelim,

"‘‘İnsanı gece yatağa yattığında huzura kavuşturan her şeye inanırım. Bu ister bir dua, ister bir sakinleştirici ilaç, isterse bir şişe Jack Daniel's olsun!’’"

Cheers! 

Ozan VuralGecenin sonunda bu haldeydik, ama değdi!
 
 
 

#Me #BirAmerikanGecesi #JackDanielsSinatraSelect

Ozan Vural (@ovural) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

info@viskigurme.com
2019 © ViskiGurme